Bizi Tanıyın

Erkek Paketi Nasıl Oluştu?

Biz.

Ersin Mete Ertürk

Bizler yenilik ve farklılık tutkunu, yüksek etik değerleri benimseyen, sürekli yenilik üretme hedefinde olan girişimci bir ekibiz.

Girişimlerimizle ilgili yazılı ve görsel medya haberlerin detaylarını isterseniz aşağıda görebilirsiniz.

Yeni girişimimiz erkekpaketi.com’da da yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek için yola çıktık. Erkeklerin çoğu için büyük bir probleme çözüm olacağımıza inanıyoruz. Abonelik modeliyle sunacağımız paketler sayesinde size, hem zamandan hem de paradan tasarruf ettireceğiz.

Sizi, zorunlu ihtiyaçlarınız için alışveriş zahmetinden kurtarıyor ve oluşturacağınız paketleri belirli periyotlarda size göndererek bir daha bunun için düşünmemenizi sağlıyoruz.

Erkek paketi’nin yaratıcısı, ekibimizin başındaki isim Ersin Mete Ertürk. Ersin Mete Ertürk, Türkiye’yi birçok farklılık ve yenilikle tanıştıran bir seri girişimci. Hayat Kurtaran Ceket ve Sihirli Tahta Magic Whiteboard gibi sıra dışı ürünleri geniş kitlelere sunarak kullanılmasını sağladı. Ayrıca, tek el ile rahatça kitap okunabilmesine olanak sağlayan Türkiye’nin ilk yatay baskılı sıra dışı kitabının da fikri kendisine ait.

Basında girişimlerimiz:
http://www.emeteknoloji.com/medyada_biz.htm Sizin için kendisine en son girişimimiz erkekpaketi.com ile ilgili birkaç soru sorduk:

Erkek Paketi Nasıl Ortaya Çıktı?

Tamamen tesadüf. Geçen sene bir Japon firmasının ürününün Türkiye temsilciliğini almak hedefiyle şirket yetkililerini ikna etmek için bu işte beraber olacağım arkadaşımla Tokyo’daydık. Firma yetkilileri toplantıdan sonra bizi yemeğe davet ettiler, biz de kabul ettik tabi ki. Nereden bilebilirdik ki o restaurant’ta bu iş fikri doğacak?

Ben ve arkadaşım son derece şık siyah takım elbiselerimizle içeri girdiğimiz anda buranın geleneksel bir Japon restaurantı olduğunu ve ayakkabılarımızı çıkarmamız gerektiğini fark ettik. Ama arkadaşım için artık çok geçti (gülüyor). Bir anda bana çorabının yırtık olduğunu ve ne yapması gerektiğini endişeyle sordu. Maalesef yapabilecek hiçbir şey yoktu. Ayakkabılarımızı çıkarıp içeri girdik.

Oradaki herkes onun yırtık çorabını benim ise artık sık yıkanmaktan nispeten beyazlamış çorabımı fark etti.

Sonra otele dönüşte arkadaşımla bunu konuştuğumda, bu gibi şeyleri almak için zamanı olmadığını ayrıca en nefret ettiği şeylerden biri olduğunu ve bu yüzden çoraplarını eşinin aldığını söyledi. Aslında benim için de durum tam böyleydi. Ve belki de yüzbinlerce, milyonlarca erkek için.

Fikir Nasıl Gelişti?

Buradan nasıl bir iş fikri oluşturabilirim diye düşünmeye ve araştırmaya başladım. İlk başlarda bunu sadece çorap için düşünüyordum ama sonra fikri paylaşmam sonucunda iç çamaşırı için de erkeklerin aynı sıkıntıları yaşadığını öğrendim. Zaten önümde duran en güzel örnek yine kendimdim. Tüm bu 1 yıllık beyin fırtınalarından sonra erkekpaketi.com oluştu.

Peki Neden Abonelik Modeli?

Çünkü kendin için en uygun paketi bir kere seçtikten sonra bir daha bunun için düşünmene gerek kalmıyor. Yani tamamen seç ve unut sistemi. Ama tabi istersen değişiklik de yapıp aboneliğine belirli bir süre ara da verebilirsin. İstediğin sıklıkta paketini kapında buluyorsun. Bu sistem Türkiye’de ilk defa bizimle hayat buldu. Tüketici abonelik modeline alışıp bunun rahatlık ve kolaylıklarını gördükten sonra vazgeçemeyecektir.

Ayrıca fiyatlar da çok uygun. Her kesimden erkek bizden alışveriş yapabilir. En kaliteli markaları, en uygun fiyatlarla sunabiliyoruz bu sistemle. Bir erkek için bundan daha harika ne olabilir ki?

Hangi Tarz Erkekler erkekpaketi.com’u Kullanacak?

Orada biraz dur bakalım. Bizim müşterimiz sadece erkekler değil, kadınlar da olacak. Çünkü çoğu erkeğin iç çamaşırı ihtiyaçları halen anneleri, sevgilileri ve eşleri tarafından karşılanıyor. Sitede sadece kadınlara özel bir bölümümüz bile var. Onlar için tek gönderimlik hediye paketleri de yaptık. Biz, kadınlara da hitap eden ve onların da yükünü hafifletecek bir girişimiz.

Erkeklere gelince; alışveriş yapmaktan zevk alan, kendisi için büyük bir hevesle iç çamaşırı ve çorap alışverişine gidip buna zaman ayıranlar genel anlamda bizim müşterimiz değil. Tabi bu kitle, erkekpaketi.com sitesine bir göz attıktan sonra eminim alışveriş merkezlerinde zaman kaybetmekten vazgeçeceklerdir.

Girişimcilere, Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Ne Gibi Öneriniz Var?

Bugüne kadar belki yüzlerce öneri duymuşlardır. Ben sadece şunu söylemek isterim: Trafiğin olmadığı tarafa gitsinler.

ersin@erkekpaketi.com
twitter.com/ersinmete